Výběr žánru December, 2009

Try

Drama
15 min
7 Komentářů
Švédsko

15ti minutový kraťas Try, je dalším z filmů, který poukazuje na drogovou problematiku. Režisér Jonas Akerlund, který je zodpovědný za tento snímek, má na svém kontě již snímek Šňup.Také na základě Try natočil videoklip kapele The Smashing Pumpkins k písni Try, Try, Try a také má nasvědomí perfektní klip k písni Turn The Page kapely Metallica. Odkaz na klipy níže. Snímek je v angličtině bez titulků, nicméně i slabší angličtináři se v ději neztratí.

The Smashing Pumpkins – Try, Try, Try

Metallica – Turn The Page

Erynie

První český snímek na našem serveru nese název “Erynie” a řadí se do hororových snímků, kterých tu máme po málu. Digit4l Dreams Studio zodpovědné za tento snímek se filmařinou zabývá už od roku 2006. Na níže uvedených stránkách si můžete prohlédnout i jiná díla těchto filmařů. Zároveň Vás prosíme o hodnocení, a komentování filmů. Zejména těch českých. Jak pro tvůrce, tak pro nás mají komentáře a hvězdičky nesmírnou hodnotu. Děkujeme.

Digit4l Dreams Studio – Web Site

LOVEFIELD

Horror, Thriller
5:30 min

Úspěšná řada krátkých filmů od produkce MattRatt opět nezklamala. Původně snímkem The Talisman a dnes snímkem LOVEFILED vyráží dech v oblasti amatérských filmů hezkým prostředím, použitím kamery, herci i námětem. V běžné veřejnosti nejsou údaje o filmech zveřejněny a můžete se s nimi setkat pouze na festivalu krátkých filmů.

Muž, který sázel stromy

Animované, Drama
30:00 min

Novela “Muž, který sázel stromy” od Jeana Giona byla zfilmována do krátkého filmu a i nyní patří mezi nejvýznamnější díla krátkometrážních filmů. I přes neuvěřitelný rok vydání 1987, si dokáže snímek zachovat uznání, vzhledem k emotivnímu zaměření snímku. Film je v češtině rozdělený na 3 části.

2. část na youtube.com – Muž, který sázel stromy
3. část na youtube.com – Muž, který sázel stromy

Harvie Krumpet

Animované, Komedie
22:05 min
3 Komentářů
Austrálie

Krátký film Harvie Krumpet je jedním ze starších filmů. Na shlédnutí potřebujete netradičně 20 min a tak si připravte popkorn a angličtinu, bez které film bohužel nepochopíte. Ve odborném světe krátkometrážních filmů je Harvie Krumpet opěvován. Samotný hlavní hrdina trochu připomíná Forresta Gumpa.

„Někteří se jako velikáni narodí. Někteří toho sami dosáhnou. Někteří jsou k tomu donuceni… a pak jsou tu ti ostatní.“

Plane Crazy

Plane Crazy je další z těch historicky významných snímků. Důvodem není nikdo jiný než známý myšák Mickey. Poprvé se tato populární kreslená postavička objevila ve filmu 15. května roku 1928 právě ve snímku Plane Crazy. Jedná se o šetiminutový, černobílý a groteskní snímek, ve kterém se po boku Mickeyho objevila také Minnie. Více informací o Mickeym naleznete zde.