Výběr žánru August, 2010

Obchod

“Natvrdlá” komedie o podomním obchodu.

Přidal: Miloš Kameník

PEACEMAKER

Nájemný vrah Joseph jede na setkání za svým zaměstnavatelm. Když dorazí na místo, přijde mu sms, ve které se dovídá, že kufřík s odměnou je na druhé straně vojenských kasáren. V tu chvíli se spouští časovač v kufříku, který je napojen na výbušninu. Začíná nelítostný souboj s časem. Joseph musí na místo dorazit včas, zneškodnit bombu a zachránit sebe i peníze….

Přidal: David Teocharis

Mafia Wars

Děj se odehrává v temných koutech hl. města Prahy a není vhodný pro osoby mladší 15-ti let.

Přidal: David Teocharis

….

Heavenly Appeals

Krátký film od Davida Lisbe s tématem peklo a nebe. Stokrát omílaný příběh a přesto si zachoval originalitu, se kterou myšlenku zobrazil. Otázka mezi tím kdo jde cestou do pekel a kdo do nebe je zodpovězena velice stručně. Nic není přeplácané, naopak si animátoři dali záležet na mimikách postav, tak na to mrkněte.

Day & Night [ENG]

Když se Den, radostný chlapík, setká s Nocí, cizinkou jasně temnějších nálad, přeskakují jiskry! Den a Noc se zpočátku jeden druhého bojí a mají k sobě nedůvěru a rychle si jeden druhého znepřátelí. Ale jak začínají poznávat jedinečné kvality toho druhého, docházejí k závěru, že každý z nich nabízí odlišný pohled na stejný svět. Přátelství jim oběma pomůže objevit zatím nepoznané.
(oficiální text distributora)

Studio Pixar přichází se zbrusu novým animákem který doprovází film Toy Story 3 do kin. Obvzlášť vyniká svým a morálním poselstvím a neméně také svým velice originálním zpracováním.
Krátký film o filmu: http://www.youtube.com/watch?v=wFEE-Jgr7sw

Zajímavostí je že v české dabované verzi, zazní na závěr hlas Václava Havla.

French roast

Animované, Drama
8:20 min

Krátký film French roast je drama, které kritizuje tzv. smetánku a zaměřuje se na popis charakterů ve svém snímku. Vzniklo z produkce Pumpkin Factory. Zajímavost je, že je film animovaný v téměř v jednom záběru a pro tento důvod vzniklo zrcadlově zobrazený děj – odraz výlohy, který umožňuje film natáčet v jedno rovině. Film získal nesčetně ocenění, více na stránkách webu.