Výběr žánru March, 2011

Tick Tock [ENG]

“Téměř všechno – všechna povrchní očekávání, všechna hrdost, strach z nedostatků a selhání – všechny tyhle věci prostě zmizí tváří v tvář smrti a zůstanou jen ty věci, na kterých skutečně záleží.” Stebe Jobs

Co by jste dělali kdyby jste mohli žít už jen 5 minut? Sledujte mladého muže kteří se v pár minutách snaží dohnat a naplnit celý svůj život…

Aby jste naplno pochopili děj možná si film budeme muset pustit dvakrát, film se totiž odehrává pozpátku a my jej tedy sledujeme od konce na začátek.

Musím říct že nejen to jej dělá velice zajímavým a neobyčejným.

Viliam

Krátký, slovenský, animovaný snímek Veroniky Obertové Viliam vypráví příběh chlapce, který nadobro propadl malování. Tato vášeň ho neopustila ani v dospělosti. Jak tohle může dopadnout?

Na filmu zaujme hlavně velmi originální animace a hlas Borise Farkaše.

Viliam zaujal také na různých festivalech (Animafest v Záhřebu 2010-best graduation film-student jury, Early Melons-cena za nejlepší animaci…)

Přidal:Šrája

Waiting for the End of the World [ENG]

Drama
6 min
Bez komentářů
Velká Británie

Zbaven lidského kontaktu a jen se svou přehnanou představivostí aby mu dělala společnost. Petr vypráví o svých monotónních nočních směnách v místním supermarketu.

The Crush [ENG]

Na Oscara v roce 2011 nominovaný, nevítězný krátkometrážní hraný film.

Osmiletý Ardal Travis je zamilován do své učitelky paní Purdy, a rozhodne se ukázat jí své city tím že jí daruje plastový prstýnek na hraní. Při nakupování ve městě ale Ardal narazí na paní Purdy, s nasazeným zásnubním prstýnkem. Její snoubenec Pierce se ale ukáže jako totální pitomec. Mladý Ardal je Piercovi jenom pro smích ale i tak se rozhodne ho vyzvat na duel života a smrti.

Ardal Travis je rozhodnut svatbu za každou cenu překazit.

The Lost Thing [ENG]

Comments are off
Austrálie

Vítěz Oscara 2011 v kategorii nejlepší krátký animovaný film.

Dystopický příběh který se odehrává v Melbournu blízké budoucnosti,  kde mladý chlapec při pátrání po výčkách z lahví objeví podivnou, ztracenou věc. Rozhodne se jej zjistit odkud pochází a vrátit jí, jenže se ukáže, že takový úkol není tak jednoduchý, jak si chlapec zpočátku myslel.

Překrásná animace a ztvárnění nedokonalého světa který je ošklivý a překrásný zároveň.Film vznikl podle stejnojmenného dětského obrázkového příběhu, který Shaun Tan napsal a ilustroval v roce 2000.

The Black Mamba [ENG]

Nejvýbušnější reklama od…všech dob!

Krátky film/reklama jejímž tvůrcem je Robert Rodriguez, člověk který ví jak se to dělá: Díky reklamě dostaneme více peněz, více peněz = více výbuchů! A to není jediné čeho je tu více…

V tomto perfektně a profesionálně zpracovaném kraťasu je všeho opravdu hodně. Tak moc, až se jedná skoro o parodii na současné akční bijáky. Kobe Bryant je nejdrsnější basketbalista na planetě a poprávem by se před ním mohl stydět i Chuck Norris.